Gardenowa

Azalia wielkokwiatowa Klondyke (Rhododendron Klondyke)

Facebook
Twitter
Pinterest
Azalia wielkokwiatowa Klondyke Rhododendron Klondyke
Azalia wielkokwiatowa Klondyke (Rhododendron Klondyke)

Spis treści

Azalia wielkokwiatowa Klondyke – opis rośliny.

Azalia wielkokwiatowa klondyke to krzew, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających ogrodników i nie ma co się dziwić, ponieważ jest bardzo okazały. Ma pokrój zwarty i rozłożysty, o średniej sile wzrostu. Dopiero po 10 latach osiąga do 1,3 m wysokości oraz 1,2 m szerokości, więc to dobry wybór dla cierpliwych osób. Liście u azalii wielkokwiatowej klondyke pojawiają się sezonowo.

Młode mają kolor miedziano-zielony, są błyszczące i delikatnie owłosione. Gdy dojrzeją stają się zielone, a w okresie jesieni zaczynają się przebarwiać na brązowo-czerwony kolor i opadają na zimę. Kwiaty azalii wielkokwiatowej klondyke są skupione po 8-15 sztuk w półkuliste kwiatostany na szczytach pędów. Mają płatki pofalowane na brzegach i są złocisto-pomarańczowe.

PODSTAWOWE DANE ROŚLINY:
Podstawowe dane: Azalia wielkokwiatowa Klondyke (Rhododendron Klondyke)
Rodzaj
krzew
Stanowisko
słoneczne/cieniste
Mrozoodporność
-30°C
Nawagnianie
umiarkowana wilgotność
Odczyn gleby
obojętny
Preferencje glebowe
żyzna
Kolor liści
zielony
Zimozieloność
nie
Tempo wzrostu
roślina szybko rosnąca
Kolor kwiatów
biały, żółty, różowy, pomarańczowy, fioletowy
Okres kwitnienia
lato V, VI, VII
Docelowa wysokość
od 1,5m do 2m

Azalia wielkokwiatowa Klondyke – wymagania i uprawa.

Azalia wielkokwiatowa klondyke dobrze sprawdza się na słonecznym lub półcienistym stanowisku. Warto też więcej uwagi zwrócić na wybór podłoża, ponieważ azalia wielkokwiatowa klondyke preferuje kwaśne i przepuszczalne podłoże. Zatem dobrym wyborem może okazać się mieszanka kwaśnego torfu lub ziemi kompostowanej, kory i piasku. Jako że mamy do czynienia z krzewem mrozoodpornym, to nie trzeba będzie go zabezpieczać na zimę.

Azalia wielkokwiatowa Klondyke – zastosowanie.

Azalia wielkokwiatowa klondyke prezentuje się bardzo efektownie jako pojedynczy krzew, jak i w grupie innych roślin wrzosowatych. Zatem to od nas zależy, czy znajdzie się w naszym ogrodzie, będzie dodatkiem do przydomowego trawnika, czy posesji przy firmie lub punkcie usługowym.

Azalia wielkokwiatowa Klondyke (Rhododendron Klondyke) – pytania i odpowiedzi.

Podziel się:

Facebook
Twitter
Pinterest

Katalog roślin:

Powiązane tematy
Asteriscus nadmorski Pallenis maritima
Asteriscus nadmorski (Pallenis maritima)

Asteriscus nadmorski to roślina należąca do rodziny astrowatych. W swoim naturalnym środowisku jest rośliną zimnozieloną, wieloletnią. Najczęściej występuje w basenie Morza Śródziemnego oraz na Wyspach Kanaryjskich. W Polsce asteriscus nadmorski jest chętnie uprawiany, ale ze względu na nasz klimat jest to raczej

Ajania spokojna Ajania pacifica
Ajania spokojna (Ajania pacifica)

Ajania spokojna to bylina spokrewniona z chryzantemą, która należy do rodziny astrowatych. Naturalnie występuje na terenie Japonii, lecz w hodowli cieszy się uznaniem w wielu różnych rejonach świata. Widać, że ajania spokojna jest również chętnie uprawiana w Polsce i nie ma co

Asarina pnąca Asarina scandens
Asarina pnąca (Asarina scandens)

Asarina pnąca to dekoracyjne pnącze jednoroczne, które należy do rodziny babkowatych. W naturze roślinę można spotkać na terenie Meksyku. W uprawie cieszy się powodzeniem również w wielu innych zakątkach świata, w tym również w Polsce.

Acidantera Acidanthera bicolor
Acidantera (Acidanthera bicolor)

Acidantera zwana również mieczykiem abisyńskim to roślina cebulowata, która należy do rodziny irysowatych. W naturalnych warunkach acidanterę można spotkać na terenach Afryki Wschodniej, lecz w uprawie cieszy się sporym powodzeniem również w innych zakamarkach świata, w tym również w Polsce.

Abeliofylum koreańskie (Abeliophyllum distichum)

Abeliofylum koreańskie nazywany również białą forsycją to gatunek niewysokiego krzewu, który należący do rodziny oliwkowatych. Naturalnym środowiskiem tej rośliny jest Półwysep Koreański i dziko występuje tu jako endemitem, czyli gatunek rzadko spotykany. Również w hodowli jest to unikatowy gatunek, ale widać, że